زمان انتشار: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۴ شهريور ساعت 13:13 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۶/۱۴ ساعت 14:43    تعداد بازدید: 473    کد مطلب: 87201

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان یزد سفر کرد
شریعتمداری: تلاش دولت در مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت و مکلف کردن دستگاه‌ها است / امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد: نظام آموزشی ما، باید کارآفرین تربیت ‌کند
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح روز پنجشنبه وارد یزد شد و در نخستین برنامه از سفر یکروزه خود به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد رفت. مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را همراهی می‌کند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ، «محمد شریعتمداری» در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان یزد با تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا اظهار کرد: باید به صورت شفاف مشخص شود که نهادهای حمایتی چه میزان پرداختی دارند و معاملات و سود و زیان شرکت های حمایتی نیز به مردم اعلام شود تا این فاصله به وجود آمده بین دولت و مردم را کاهش دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تلاش دولت در خصوص برخورد با مفاسد اقتصادی اشاره و گفت: همه دستگاه ها را مکلف کرده‌ایم که هر آنچه در اختیار دارند اعلام شود و مردم آگاهی لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: کشور در حال حاضر تحت فشارهای گوناگون است و نظام سلطه با طمع خود، همه تلاشش را علیه ملت و نظام به کار گرفته که تاکنون هم با شکست مواجه بوده است.

شریعتمداری ادامه داد: ملت ایران همواره ثابت کرده است که هرگاه تحریمی تحمیل شده، با مقاومت، ایستادگی کرده و این موضوع، بار مسئولیت مسئولان را سنگین تر کرده است.

وی در ادامه این دیدار با تاکید بر اینکه سال گذشته بیش از 7 هزار میلیارد تومان برای مبارزه با فقر مطلق در نظر گرفته شده، عنوان کرد: از سال های 92 تا 95 دریافتی خانواده‌ها به میزان 300 تا 500 درصد رشد داشته است.

شریعتمداری با اشاره به همکاری و تعامل همه جانبه سه قوه عنوان کرد: بیش از 42 میلیون نفر وابسته به سازمان تامین اجتماعی هستند و مجموعه تکفلی که در نهادهای حمایتی داریم، حدود 500 هزار خانوار است و همچنین زنان سرپرست خانوار نیز تحت پوشش سازمان های حمایتی قرار گرفته‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهره مندی از ظرفیت تعاون نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تعاونی های بسیاری در کشور فعالیت دارند که نیازها و تولیدات خرد و کوچک خانواده ها را تامین می‌کنند.

وی با اعتقاد بر توسعه تعاون گفت: این مسئله مهم را به جد دنبال می‌کنیم و تلاش داریم استارت آپ‌هایی را در حوزه تعاون شکل دهیم.

وی فزود: تاکنون در ارتباط با مهارت‌آموزی، قدم‌های بسیار خوبی در کشور با همکاری دستگاه‌های مختلف، بخش‌خصوصی و خیران برداشته شده و این نهضت روز به روز افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: رونق تولید و اشتغال مولد در گرو همکاری تمام بخش‌ها، مشارکت همگانی و برگزاری دوره‌های مختلف مورد نیاز مهارت و کارآفرینی است که امیدواریم با تحقق آن اهداف نظام اسلامی محقق شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۹۳ هزار تعاونی در گرایش‌ها و بخش‌های مختلف در سطح کشور فعالیت دارد که گسترش و حمایت از آنها بر حسب ضرورت در استان ها مدنظر است.

شریعتمداری تصریح کرد: رونق تولید و اشتغال و ایجاد زمینه برای فعالیت جوانان به همکاری تمام دستگاه‌ها و مشارکت بخش خصوصی و فعالان تولیدی و اقتصادی نیاز دارد و در این راستا گام‌های خوبی تاکنون برداشته شده است.

به گفته وی افزون بر ۵۰۰ هزار مددجو از خدمات بهزیستی در سطح کشور استفاده می‌کنند و تامین مسائل و مشکلات آنها همواره مدنظر بوده و همچنان خواهد بود.

شریعتمداری، مبارزه با فساد را در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام و تصریح کرد: این امر با قوت ادامه دارد و مراتب به صورت شفاف به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی گفت: همبستگی و مقاومت مردم، تمام توطئه‌های اقتصادی و فرهنگی دشمنان را به شکست کشانده و باید این روحیه و همدلی همچنان در کشور ادامه یابد.

وی افزود: راه برون‌رفت از مشکلات همان همدلی، هوشیاری و کار و تلاش و فعالیت مضاعف در حوزه‌های مختلف اقتصادی است که با همراهی مردم و مسئولان محقق می‌شود.

 

نظام آموزشی ما، باید کارآفرین تربیت ‌کند/ حل مشکل بیکاری و اشتغال با توسعه تعاونی ها شکل می گیرد

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات ارزنده در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اشتغال در تعاونی ها اگر بر اساس برنامه ریزی باشد قطعا می توان مشکل اشتغال کشور را حل کرد.

«آیت الله محمدرضا ناصری» با بیان اینکه نظام آموزشی ما سیستم درستی ندارد و کارآفرین تربیت نمی‌کند ادامه داد: تشکیلات تعاونی باید به شکلی پیش برود که بر اساس استعدادیابی و ارائه طرح‌های مختلف آموزش‌هایی ارائه کند تا به اشتغالزایی و کارآفرینی منجر شود.

وی همچنین با اشاره به قدمت بالای صنعت نساجی در استان یزد تصریح کرد: مسئله پوشاک در کشور اگر به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، بخش عمده ای از اشتغال کشور را نیز حل خواهد کرد؛ ضمن اینکه می‌توان از طریق ایجاد شهرک‌های نساجی و پوشاک، با ارائه آموزش های لازم اشتغال عظیمی ایجاد کرد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ادامه سفر خود به استان یزد به همراه استاندار، رئیس و مدیران کل عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از شرکت تعاونی دانش بنیان نوآوران بهینه کار یزد بازدید کرد.

شرکت تعاونی دانش بنیان نوآوران بهینه کار یزد با سرمایه گذاری بالغ بر 4.5 میلیارد تومان، اشتغالزایی مستقیم 30 نفر، اشتغالزایی غیر مستقیم 240 نفر، دارای طرح توسعه با پیشرفت 60 درصد و سرمایه گذاری بیش از 3 میلیارد تومان، تاکنون 13 اختراع در این زمینه به ثبت رسانده و 4 اختراع تجاری سازی شده است، لازم به ذکر است اختراع شیرآلات نی دار برای اولین بار در این شرکت انجام شده و به تولید انبوه رسیده است.

گفتنی است وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر به شهرستان بافق، جاده بافق - رفسنجان به طول ۳۱ کیلومتر و همچنین جاده بافق - ساغند به طول ۶۴ کیلومتر را افتتاح و از سنگ آهن مرکزی بافق هم بازدید خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهر یزد هم ضمن افتتاح هتل بوم قلعه آریز از شرکت تعاونی پیشگامان توسعه بندر خشک کوثر یزد بازدید و در نشست اقتصاد مقاومتی حاضر می‌شود.

تجلیل از تعاونی‌های برتر استان، بازدید از بافت تاریخی و حضور در مجلس عزاداری اباعبدالله‌الحسین از دیگر برنامه های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان یزد است.

 

گزارش تصویری سفر استانی وزیر تعاون ،کار ورفاه اجتماعی و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به استان یزد

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha